EH Blog

Dekorasyon Trendlerini Belirleyen Blog

Nisan baharla gelir, baharı getirir. 2019 Nisan’ı da bize kucak dolusu bir bahar getiriyor! Bahar havası, renkler, dokular tamamen yenilenme ve köklerimize dönmek üzerine.

IMG_8213

Nisan temasının renkleri, tüm yaşam alanlarını bambaşka bir hale sokuyor ve bahar ruhu diriliyor. Biz bu temaya ROOTS adını verdik.

16.12.2017-113

TEMANIN ADI NEDEN ROOTS yani KÖK’ler?

Sık sık anlattığımız gibi yepyeni felsefelerin ve trendlerin hakim olacağı bir sezon var önümüzde. Ruha, öze, insanın kendi içine yaptığı bir yolculuğun serüveninin hüküm süreceği  2019 sezonunda, kendi içimize döndüğümüzde yani köklerinize, orada bizi biz yapan her şeyi buluyoruz. Sevdiğimiz renkler, sevdiğimiz şekiller, dokular, hisler… İşte biz de bu temayla kendi köklerimize dönerek bulduğumuz iç huzurunun eve yansımasının karşılığı olarak koyduk bu adı.

IMG_3182

TEMA RENKLERİNİN TAZELEYİCİ ETKİSİ

Oldukça saf, oldukça sakin ve dingin bir koza olan evimizi, takvim bahara yaklaştıkça renklendiriyoruz. Evimizi renklendirirken aslında kıştan çıkan ruhumuzu, duyularımızı ve duygularımızı da renklendirmiş oluyoruz bir nevi. Kışın siyah-beyaz-gri ombrelerinden sonra doğadan alınan ilhamla kavuşuyoruz doğanın en güzel, en soft renklerinin bir araya geldiği bu temaya.  Adeta ruhumuza ılık bir bahar melodisi fısıldayacak Roots teması baharı yepyeni renklerle müjdeliyor!

2017-05-16 16.32.11

Rose Smoke / Rose Ash: Yeni romantik pembeye bu sezon çok daha fazla rastlayacağız. Yormayan, sıkmayan, fazla gelmeyen aksine dingin ve iç ısıtan pembeler bunlar. Gül dumanı, gül külü adlarıyla anılan pembe tonları buğulu havasıyla sakin ama neşeli bir imza bırakacak sezona. Hem ev dekorasyonunda hem de kadın modasında bu ay ve önümüzdeki aylarda bu renklerle baya haşır neşir olacağız bizden söylemesi.

DSCF9987

Sage: Buğulu yeşiller grubunun bir tonu olan adaçayı rengi yine sezonun pek yenilikçi renklerinden biri. Rose Smoke/Rose Ash grubu ile kombinlendiğinde öyle güzel bir harmoni çıkıyor ki ortaya, kırlara koşası geliyor insanın. Sage ile baskın tonları dengeleyip, silik tonları ortaya çıkartabiliriz. Öyle bir renk ki emrimize amade! İstediğimiz şekilde yorumlayıp, yapıp bozabiliriz bu renkle tüm hayal ettiklerimizi.

aw2018-017

Tam burada modaya dair minik bir tüyo da vermeden geçmek olmaz. Kadın modasına çok hızlı bir giriş yapacak sage. Bir kenara not edin 😉

Mint: Yükselişi birkaç sezon önce başlayan mint yani nane tonu rengindeki ferahlık ve yenilenme hissinden dolayı çok sevildi ve çok tutuldu. Yeşilin sakin tonlarından biri sayılabilecek olan mint son derece de uyumlu bir renk. Neyle kombinlerseniz kombinleyin her renge sakince uyum gösteriyor.

Bej: 4 mevsimin kraliçesi bej, roots temasında kimi zaman ortamı yumuşatmak kimi zaman da yumuşacık bir geçiş rengi olarak çıkıyor karşımıza. Hangi rengin yanına konsa o rengin baskınlığına uyum sağlayan bu müthiş renk roots temasından sonra sezon boyu yine pek yakın olacağımız renklerden biri.

aw2018-025

Öyle naif bir o kadar tatlı Roots teması ile hem evinizin hem de kendi günlük stilinizin bahar geçişi çok yumuşak ve stil sahibi olacak.

DSCF2554

Roots kategorisinin ürünlerini yakından incelemek buraya tıklayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: