EH Blog

Dekorasyon Trendlerini Belirleyen Blog

On Interior april 20159075                  On Interior april 20159200

Maison&Objet’den hafızalarımıza kazınanları geçtiğimiz yazıda paylaşmış ve ilgimizi çeken dekorasyon trendlerini başka başka yazılarda derinlemesine ele alacağımızdan bahsetmiştik. İskandinav evleri yükselen dekorasyon trendlerinin ilk durağı olmuştu. İkinci durağımızı ise hem İskandinav stili evlerde hem de gündelik hayatta sıkça rastladığımız ‘slogan’lar olarak belirledik!

Keep Calm akımı ile başlayan sloganların hakimiyeti derinlemesine bir boyut kazandı. Bir kendini ifade biçimi olarak görülen sloganlar kupadan, kırlente, duvar panolarından, tablolara, nevresimlere, çantalara ve uygun her türlü materyal ile uygun her türlü objeye basılan mottolarla hayatımıza giriyor!

Gençlerin sıkça başvurduğu ifade için yardım aldığı sloganlar cinsiyet, yaş ayrımı yapmaksızın çok daha geniş kitlelere sirayet etmiş durumda. Tek yapmanız gereken sloganları kullanmak istediğiniz mekanın özelliklerini iyi analiz etmek. Bu analizden sonra ne tür bir mottonun sizi ya da ortamı daha iyi yansıttığını düşünmelisiniz. Son adım olarak da bu slogan, genel dekorasyona hangi materyal ve hangi obje üzerinde daha çok yakışacak bunu belirlemelisiniz.

On Interior april 20159197

SLOGANLARDAN KORKMAYIN! 

Mottolar, sizi veya mekanınızı sizin yerinize, sizden çok daha iyi anlatırlar. Sizin yerinize konuşur, hüküm verir, yönlendirme yapar, fikir verir, sloganla göz göze gelen herkese yeni bir bakış açısı kazandırırlar. Bilimsel boyutundan bakacak olursak aslında sloganlar ve mottolar çok da güzel birer bilinçaltı mesaj kaynağıdır. Beyninizin gördüğünüz bir sloganı asla unutmadığını biliyor muydunuz?

Göz göze geldiğiniz o sloganı okudunuz, belirli anlamlar yüklediniz, kodladınız ve zihninizde bir yerde konumladınız. Şimdi unutmaya hazırsınız. Yıllar sonra aynı mesajı kodlamış bir başka mottoyla karşılana kadar bilincinizde kilitli olarak duracak olsalar da her bir slogan çoktan amacına ulaştı zaten.

 

Şimdi arkanıza yaslanın ve içinde bulunduğunuz mekanı gözden geçirin. Salonunuz, yatak odanız, belki mutfağınız ve hatta sizinle alakası olmayan yabancı bir ortamdasınız.

Gözlemlediğiniz bu mekanın ruhunu, ambiansını en iyi anlatacak slogan ne olurdu? 

Bu sloganı hangi objenin üzerinde görmek hoşunuza giderdi? 

Nasıl bir materyal ve renkle daha vurucu hale getirirdiniz?

Kafanızda bu soruların cevapları oluştuysa vakit kaybetmeden hayata geçirin. Sloganlar da tıpkı eviniz gibi sizi anlatır. Siz sadece bu anlatıcıya uygun koşullar yaratın.

Biz de sizin için farklı materyallerde, farklı ürünlere basılmış farklı sloganlar seçtik #EvimHayatım’dan…

Bardak&Kupalarda:

2-li-Kahve-Ekspresso-Fincan-Taki_15143_1

Bay-P-Kupa-Dream-A-Little-Dream-_10886_1

Keep-Calm-and-Carry-On-Kupa_22585_1
Tea-It-s-Like-a-Hug-in-a-Cup-Kup_22583_2

Duvar Panosu&Magnetlerde:

 

Keep-Calm-and-Carry-On-Metal-Kab_ed640fdb7729ce4a9a646b80bc376741_1 Nobody-is-Perfect-Metal-Kabartma_a6f174419bf0eba32cbc3fd6b765de45_1Home-is-Wherever-I-am-With-You-M_16706_1

Çantalarda:

Keep-Calm-and-Go-Shopping-canta_5987_1 Screenshot_1

Kırlentlerde:

Keep-Calm-Carry-On-Kirlent_6097_1Vintage-Collection-Yastik_13690_1 Love-Joy-Peace-Gri-Kirlent_6091_1  Vintage-Collection-Yastik_13693_1

It-Was-Love-Pestemal_22853_1 Soul-Pestemal_22855_1

 

Sloganlar Her Yerde!” için bir yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: