EH Blog

Dekorasyon Trendlerini Belirleyen Blog

Çok sevdiğimiz bir söz der ki: “Yaz, uzun bir uykudur. Hayat sonbaharla yeniden başlar.”

TONE4410

Yazı çok sevdiğimiz, her anını doya doya yaşadığımız, her saniyesine farklı bir anı sığdırdığımız doğrudur. Ancak, yaz bitişi bir hüzün değil; gerçek bir dönüş bizim için.

Eve dönüş, okula&işe dönüş, şehre dönüş, hayata dönüş…

Sonbahar ile birlikte dönüş mevsimi başlıyor. Hareketli bir mevsimden sonra, sonbahara dönen iklimle birlikte derin bir huzur ve dinginlik arıyor insan. Aşırılıktan, fazlalıktan, kalabalıktan ziyade azlık, sadelik ve sakinlik arayışına giriyor ruh.

Bu azlık ve sadeleşme arayışı bizi ait olduğumuz yere, doğaya götürüyor. İnsan ruhunun ihtiyaç duyduğu gerçek bir terapiye, doğayla buluşmaya götürüyor. Sonbahar’ın canlı renkleri, kuru yaprakların dansı, rüzgarın tatlı tatlı uğuldaması… Benliğinizi sarıp sarmalayan tüm bu hisler arasında tek istediğiniz toprağa dönmek ve toprakla bütünleşmek oluyor yeni sezonla birlikte.

Return -Türkçesi ile Dönüş- teması yaşadıklarımız, tükettiklerimiz ve çarpıştıklarımız ile yüzleşmemizi ve durup geriye bakışımızı temsil ediyor. Bu sezon sadece renkler değil materyaller de bu dönüşü destekliyor.

Yeni sezondaki tüm tema işte tam olarak bu duyguların verdiği ilhamla şekillendi. Ruhumuzu doğada iyileştirip, aradığımız ilhamı doğada bulduk. Doğanın bize cömertçe verdiği doğal dokular ve dokumaları işledik yeni ürünlerimizde.

TONE4578

Materyal seçimlerinde hayattaki izimizi düşürmek ve geçmişten bugüne yok ettiklerimizi telafi etmek ana hedefimiz oldu. Doğal kumaşlar ve el dokumaları Barine koleksiyonlarının her zaman başlıca materyalleriydi ancak bu sezon doğal olanı da daha az tüketmek, daha çevreci versiyonları ile değiştirmenin yoğunluğunu yaşadık. Pamuktan daha çevreci olan ketenin kullanımını arttırdık, böylece daha az su tüketiyoruz. Geri dönüştürülmüş pamuk ise bu sezonun ve önümüzdeki sezonların vazgeçilmezi olacak , var olanı atık yapmak yerine tekrar tekrar değerlendiriyoruz.

DSCF4202

DSCF4145

Temanın ana renkleri kiremit, haki ve bej topraktan aldığımız ilhamla ortaya çıktı. Barine’nin genel temalarında olduğu gibi bu temada da yalınlık ön planda. Bu sonbahar genel trend olarak renkler ve dekorasyon daha koyu ve yalın. Daha az dekoratif obje daha uzun ömürlü ürün seçimi ön planda.

Tüm ürünlerin ana hedefi kullanılabilirlik olduğu için ürünler tasarlanırken kullanım sırasında daha az çaba sarf edilmesi ön görülüyor; daha hafif materyaller, daha az ütü gibi.

DSCF4060

Yepyeni Sonbahar-Kış 1819 koleksiyonu ürünlerini incelemek için buraya tıklayarak en yeni ürünlere hemen göz atabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: