EH Blog

Dekorasyon Trendlerini Belirleyen Blog

sonbahar_renkleri_3

Kasım’ı da ortaladığımıza göre kış hazırlıklarına başladık demektir. Siyah, gri ve beyazların yükselişinden bir adım önce sonbahar, son renklerini en cömert haliyle son kez sunuyor bizlere. Dekorasyondan modaya her alanda sonbaharın en canlı renklerini kullanmak isteyenler için son çağrı!

Kızıllar ve Turuncular

Dallarda kızaran yapraklar birer birer dökülürken yürüyüş rotalarında eğlenceli bir renk cümbüşü var. Bu hüzünlü kızıllık ve turunculuk dekorasyonda ve giyim modasında ise hüznün aksine cıvıl cıvıl bir neşe saçıyor. Kırmızıdan sonraki en dikkat çekici renk olmasına rağmen kırmızı kadar rahatsız edici olmayan tatlı bir tonu var turuncunun. Gösteriş ve şatafatın rengi turuncu kızıllarla kombinlendiğinde iddiası azalır ancak kaybolmaz. Bu da kızılların arasında daha da vurucu bir hal almasını sağlar. Canlılık, dinamizm, neşe ve hareketlilik gibi etkileri vardır. Sonbaharı betimleyen en güzel renk tonlarıdır.

Sarılar ve Sülfür

Güneş uzun bir uykuya dalmak üzere usul usul çekilirken bıraktığı son renklerden ilham alarak sülfür ve sarıyı beyazlarla kombinleyerek kullanabilir, hem uyumlu hem de yumuşak bir geçiş elde edebilirsiniz. Sarı, ışığın, sevincin, üretimin rengi olduğu kadar cesaret verici de bir renktir. Sıcak bir renk olmasına karşın; yeşile kaçan tonları soğuk renkler arasında yer alır. İçinde bu zıtlığı barındıran tek renk olarak da bir cazibe merkezidir. Sarı sıcak dekorasyondan vazgeçmeyin!

Yeşiller

Kızarmayan son yaprakları dallarında yakalayıp, alınan ilhamla sonbahar renkleri arasına karıştıracağınız her yeşil bulunduğu ortama ya da kombine bir parça huzur ve dinginlik katacaktır. Tabiata hakim olan bu mucizevi renk üretkenliği, uyumu, dengeyi ve düzeni arttırır bu nedenle de ev dekorasyonunda yeşil sevenlere özellikle mutfak kısmında bu renk tavsiye edilir. Kainata hakim bu rengin kıymetini bilin ve her nimetinden faydalanın.

Kahverengi ve Tonları

Ağaçların bilge ruhu ve insana verdiği güvenin kaynağı kahverengisinin tonunda gizlidir. Sizin de içinizden koşup bir ağaca sarılmak geliyorsa şayet; hiç korkmayın! Evinizde, üzerinizde kahverengi bulundurmaktan da öyle! Üstelik kahverengi tonlarının karşınızdaki insana verdiği enerji tahmin etttiğinizden de farklı. Farklı bir sinerjisi vardır kahverenginin. Bu renge maruz kalanların dili çözülür, karşıdakine verdiği güven hissinden dolayı. Mekan tasarımlarında kullanılan kahveler sıcak bir ambians yaratmanın en önemli koşuludur. Bu rengin bulunduğu ortamda rahatlık, güven ve hareket had safhadadır. Yaşasın kahverengi tonlarının dansı!

HerxnEIj9KIRZcJcqwPmwJTbapWtbJXGjNBw5ldYCEQ,f_eg7AbVUwHrl4c5jfSJrJmpAO9ri35hiZNJhDY759wOn Interior april 20158360diamond jacket 1 istanbul pestemal 1love letter and soul pestemal

Kainatın sunduğu tüm güzellikleri ve renkleri; sonbaharın son renklerini bolca kullanacağınız bir ay olsun! 🙂 🍂 🍁 🌾

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: